Hakkımda


Merhabalar! Bloguma hoş geldiniz.

Bloglar, insanı yazarın dünyasına çeken bir mecra. Ben blogları okurken, yazılarını beğendiğim yazarı merak ederim ve hakkında kısmına göz atarım. Farklı insanlar tanımak, o insanın neler düşündüğünü öğrenmek birbirimize hoşgörü ve empatiyle yaklaşmamızı sağlar. Dünyada insanlar kendisi gibi olmayan insanları dışlamak yerine, anlayıp saygı duyabilse daha güzel olmaz mıydı her şey..


1993 Osmaniye doğumluyum. Yükseleni akrep olan ikizler burcuyum. Annem ve babam öğretmen oldukları için birçok şehirde yaşadım. Bir kız kardeşimle büyüdüm. O da şu an Çukurova Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğini bitirmeye çalışmakla meşgul. Sevgi ve saygının temel olduğu bir ailede büyüdüm. Herşeye oy birliğiyle karar verilen her hafta mutlaka aile toplantıları yapılan bir aile. (Aile toplantılarımızda haftalık herkes konuşur, hissettiği iyi ve kötü duygularını paylaşırdı. Çocuğu olan her ailenin mutlaka yapması gereken bir etkinlik.) Aynı zamanda kahvaltısız evden çıkılmaz, akşam yemeği ayrı yenilmezdi. Bireye önem veren aynı zamanda geleneksel bir aile diyebilirim. 😊

Hayatım boyunca birçok kursa katıldım. Ebru boyama, takı tasarım, kung fu, santranç, ney ve gitar kursları. 3 yıl gitar çaldım, güzel şarkı söyleyemediğim için hevesim kaçtı ve ney çalmaya ilgi duymaya başladım. Onda ustalaşamadım ama..

Liseyi Mersin'de okudum. Ailemin çok uzağa gitmemi istememeleri üzerine okulumu Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladım. İyi ki bu şehre bu üniversiteye ve bölüme geldim dediğim eşimle üniversitenin ingilizce hazırlık sınıfında tanıştım. 5 yıl aynı sınıfta okuduk ve okul bitimi Ağustos 2016'da evlendik. 😍

Eşim stajını tamamladı ve şu anda kendi bürosunda avukat.

Benim içinse okul bitimi dedim ama bitirmem gereken sürenin sonunda hala alttan kalan 3 dersim sayesinde mezun olamadım ve 1 yıl uzattım. Neyse ki hukuk fakültelerinde derse devam zorunluluğu yok. Geçtiğimiz Haziran ayında mezun oldum ve şu anda stajyer avukatım.

Kendin yap projelerini, mutfakta zaman geçirmeyi, kişisel gelişim - psikolojik roman veya öyküler okumayı, yazmayı, video çekmeyi, kahveyi, gülmeyi, gezmeyi, dergi karıştırmayı, geleneksel - otantik şeyleri keşfetmeyi, milletlerin kültürel farklılıklarını okumayı, Alaska'yı, denizi, sahilde yürümeyi, balkonda çay içmeyi, çiçekleri, köpekleri (özellikle sibirya kurdu), alışverişi, kore dizilerini, sit-com tarzı dizileri, soft rock -  yabancı pop tarzı müzikleri dinlemeyi çok severim.

En sevdiğim dizi Friends.
En sevdiğim kitap Virginia Satir'in İnsan Yaratmak kitabı.
En sevdiğim sanatçı Pink.

Blogumu önce kirazkahve.com olarak açtım. Alan adının ücretinin yenilenme zamanı geldiğinde ben de youtube hesabı açmayı istiyordum. Youtube hesabı açtım ve aynı adı blog adım da yapmak istedim. Tevafuk oldu böylece blog adresim kendinyapatolyesi.com oldu.Bu kadar zaman blog yazmanın ardından böyle uzun bir hakkımda yazısı yazmaya ihtiyaç duydum. Umarım blogumda sayfaları karıştırırken keyif alırsınız.

Blogumdan başka tek sosyal medya hesabım youtube kendin yap atölyesi.

Sevgiler..

2 yorum

  1. Her iki isim de güzel ben kiraz kahveyi daha sıcak bulmuştum kahvesever olarak ama bu isim de ilgi alanlarını ifade.ettigi için uygun olmuş nice güzel paylaşımlara.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız bence de kiraz kahve daha sıcak daha tatlı bir isimdi. Çok düşündüm değiştirmeden önce kanalımla aynı olsun dedim, youtube kanal ismimi de kiraz kahve yapabilirdim ama daha çok kendin yap proje fikirleri paylaştığım için, sizin de söylediğiniz gibi daha uygun olur diye düşündüm. Ama hala kiraz kahve ismini çok seviyorum 😊

      Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^